1996 Yaz Olimpiyatları'nda Eskrim

Bilgibank, Hoşgeldiniz
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

1996 Yaz Olimpiyatları'nda on eskrim yarışmasına itiraz edildi. Erkekler, üç silah türünün (epe, flöre ve kılıç) her biri için bireysel ve takım müsabakalarında yarıştılar.

Madalya özeti

Erkekler etkinliği

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Bireysel epe
ayrıntılar
Aleksandr Beketov
 Rusya
Iván Trevejo
 Küba
Géza Imre
 Macaristan
takım epe
ayrıntılar
İtalya  (ITA)
Sandro Cuomo
Angelo Mazzoni
Maurizio Randazzo
Rusya  (RUS)
Aleksandr Beketov
Pavel Kolobkov
Valery Zakharevich
Fransa  (FRA)
Jean-Michel Henry
Robert Leroux
Éric Srecki
Bireysel flöre
ayrıntılar
Alessandro Puccini
 İtalya
Lionel Plumenail
 Fransa
Franck Boidin
 Fransa
takım flöre
ayrıntılar
Rusya  (RUS)
Dmitriy Shevchenko
Ilgar Mamedov
Vladislav Pavlovich
Polonya  (POL)
Piotr Kiełpikowski
Adam Krzesiński
Ryszard Sobczak
Jarosław Rodzewicz
Küba  (CUB)
Elvis Gregory
Rolando Leon
Oscar García Perez
Bireysel kılıç
ayrıntılar
Stanislav Pozdnyakov
 Rusya
Sergey Sharikov
 Rusya
Damien Touya
 Fransa
takım kılıç
ayrıntılar
Rusya  (RUS)
Stanislav Pozdnyakov
Grigoriy Kirienko
Sergey Sharikov
Macaristan  (HUN)
Csaba Köves
József Navarrete
Bence Szabó
İtalya  (ITA)
Raffaello Caserta
Luigi Tarantino
Toni Terenzi

Kadınlar etkinliği

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Bireysel epe
ayrıntılar
Laura Flessel
 Fransa
Valérie Barlois
 Fransa
Gyöngyi Szalay
 Macaristan
takım epe
ayrıntılar
Fransa  (FRA)
Laura Flessel
Sophie Moressée-Pichot
Valérie Barlois
İtalya  (ITA)
Laura Chiesa
Elisa Uga
Margherita Zalaffi
Rusya  (RUS)
Maria Mazina
Yuliya Garayeva
Karina Aznavourian
Bireysel flöre
ayrıntılar
Laura Badea
 Romanya
Valentina Vezzali
 İtalya
Giovanna Trillini
 İtalya
takım flöre
ayrıntılar
İtalya  (ITA)
Francesca Bortolozzi-Borella
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
Romanya  (ROU)
Laura Badea
Reka Szabo
Roxana Scarlat
Almanya  (GER)
Anja Fichtel Mauritz
Sabine Bau
Monika Weber-Koszto

Madalya tablosu

Rusya 1996 Yaz Olimpiyatları'nda eskrimde madalyada zirve yaptı.

SıraUlusAltınGümüşBronzToplam
1Rusya 4217
2İtalya 3227
3Fransa 2237
4Romanya 1102
5Macaristan 0123
6Küba 0112
7Polonya 0101
8Almanya 0011
Toplam (8 ulus)10101030

Katılan ülkeler

46 ülkeden toplam 224 eskrimci (136 erkek ve 88 kadın) Atlanta Oyunları'nda yarıştı.

Referanslar

Dış bağlantılar