UCI Dünya Turu

Bilgibank, Hoşgeldiniz
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
UCI Dünya Turu
Mevcut sezon, yarışma veya düzenlenen:
Current sports event 2018 UCI Dünya Turu
UCI World Tour logo.svg
SportYol bisikleti yarışı
Kurulmuş2009
Takım sayısı18 (Diğerleri davet edildi
ilke esasına göre yarış)
Ülkebirkaç
En yeni
şampiyon(lar)
Bisikletçi: Greg Van Avermaet
Takım: Team Sky
Resmi internet sitesiuciworldtour.com

UCI Dünya Turu (2009-2010: UCI Dünya Sıralaması) çeşitli bölgelerde UCI karasal tur üzerine faliyet gösteren erkek elit yol bisiklet turu yarışlarıdır. Bu, hem 37 olay turunu hem de bunlardaki performanslara dayanan bir yıllık sıralama sistemini ifade eder. Dünya Sıralaması 2009 yılında başlatıldı ve 2011 yılında UCI ProTour ile tamamen birleşti. UCI WorldTeams turun tüm yarışlarını temel alır.

Sıralama organizasyonları (2017'den beri)

UCI Dünya Turu, 29 organizasyona dayanmaktadır.Bu organizasyonlar söyledir;

  • 3 adet Büyük Tur
  • 5 adet klasik yarış
  • 9 Avrupa'da uzun mesafe etap yarışı
  • 7 Avrupa'da uzun mesafe tek günlük yarış
  • 1 Avustralya'da etap yarışı
  • 2 Kanada'da tek günlük yarış
  • 1 Çin'de etap yarışı
  • 1 Takım zamana karşı yarışıdır.


Yarış Dünya puan Sıralaması [1]
Kazanan İkinci Üçüncü puan verilen
son pozisyon
Fransa Tour de France Genel 1000 800 675 60. (10 puan)
Her aşama 120 50 25 5. (5 puan)
İtalya Giro d'Italia
İspanya Vuelta a España
Genel 850 680 575 60. (8 puan)
Her aşama 100 40 20 5. (4 puan)
Avustralya Tour Down Under
Fransa Paris–Nice
İtalya Tirreno–Adriatico
İsviçre Tour de Romandie
Fransa Critérium du Dauphiné
İsviçre Tour de Suisse
Genel 500 400 325 60. (3 puan)
Her aşama 60 25 10
İspanya Volta a Catalunya
İspanya Tour of the Basque Country
Polonya Tour de Pologne
BelçikaHollandaLüksemburg BinckBank Tour
Genel 400 320 260 60. (2 puan)
Her aşama 50 20 8
Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi Tour
Türkiye Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu
Amerika Birleşik Devletleri Tour of California
Çin Halk Cumhuriyeti Tour of Guangxi
Genel 300 250 215 60. (1 point)
Her aşama 40 15 6
İtalya Milan–San Remo
Belçika Gent–Wevelgem
Belçika Tour of Flanders
Fransa Paris–Roubaix
Hollanda Amstel Gold Race
Belçika Liège–Bastogne–Liège
Kanada Grand Prix Cycliste de Québec
Kanada Grand Prix Cycliste de Montréal
İtalya Giro di Lombardia
500 400 325 60. (3 puan)
Belçika E3 Harelbeke[a 1]
Belçika La Flèche Wallonne
İspanya Clásica de San Sebastián
Almanya EuroEyes Cyclassics
Fransa GP Ouest-France
400 320 260 60. (2 puan)
Avustralya Great Ocean Road Race
Belçika Omloop Het Nieuwsblad
İtalya Strade Bianche
Belçika Dwars door Vlaanderen
Almanya Eschborn-Frankfurt – Rund um den Finanzplatz
Birleşik Krallık London–Surrey Classic
300 250 215 60. (1 point)

Sonuçlar

Bireysel sıralama

Yıl 1. 2. 3. 4. 5.
2009 ispanya Alberto Contador
Astana
527 pts ispanya Alejandro Valverde
Caisse d'Epargne
483 pts ispanya Samuel Sánchez
Euskaltel–Euskadi
357 pts Lüksemburg Andy Schleck
Team Saxo Bank
334 pts Avustralya Cadel Evans
Silence–Lotto
333 pts
2010 ispanya Joaquim Rodríguez
Team Katusha
561 pts Belçika Philippe Gilbert
Omega Pharma–Lotto
437 pts ispanya Luis León Sánchez
Caisse d'Epargne
413 pts Avustralya Cadel Evans
BMC Racing Team
390 pts İtalya Vincenzo Nibali
Liquigas–Doimo
390 pts
2011 Belçika Philippe Gilbert
Omega Pharma–Lotto
718 pts Avustralya Cadel Evans
BMC Racing Team
584 pts ispanya Joaquim Rodríguez
Team Katusha
446 pts İtalya Michele Scarponi
Lampre–ISD
419 pts Almanya Tony Martin
HTC–Highroad Takımı
349 pts
2012 ispanya Joaquim Rodríguez
Team Katusha
692 pts Büyük Britanya Bradley Wiggins
Team Sky
601 pts Belçika Tom Boonen
Omega Pharma–Quick-Step
410 pts İtalya Vincenzo Nibali
Liquigas–Cannondale
400 pts ispanya Alejandro Valverde
Movistar Team
394 pts
2013 ispanya Joaquim Rodríguez
Team Katusha
607 pts Büyük Britanya Chris Froome
Team Sky
587 pts ispanya Alejandro Valverde
Movistar Team
540 pts Slovakya Peter Sagan
Cannondale
491 pts İtalya Vincenzo Nibali
Astana
474 pts
2014 ispanya Alejandro Valverde
Movistar Team
686 pts ispanya Alberto Contador
Tinkoff–Saxo
620 pts Avustralya Simon Gerrans
Orica–GreenEDGE
478 pts Portekiz Rui Costa
Lampre–Merida
461 pts İtalya Vincenzo Nibali
Astana
392 pts
2015 ispanya Alejandro Valverde
Movistar Team
675 pts ispanya Joaquim Rodríguez
Team Katusha
474 pts Kolombiya Nairo Quintana
Movistar Team
457 pts Norveç Alexander Kristoff
Team Katusha
453 pts İtalya Fabio Aru
Astana
448 pts
2016 Slovakya Peter Sagan
Tinkoff
669 pts Kolombiya Nairo Quintana
Movistar Team
609 pts Büyük Britanya Chris Froome
Team Sky
564 pts ispanya Alejandro Valverde
Movistar Team
436 pts ispanya Alberto Contador
Tinkoff
428 pts
2017 Belçika Greg Van Avermaet
BMC Racing Team
3582 pts Büyük Britanya Chris Froome
Team Sky
3452 pts Hollanda Tom Dumoulin
Team Sunweb
2545 pts Slovakya Peter Sagan
Bora–Hansgrohe
2544 pts İtalya Vincenzo Nibali
Bahrain–Merida
2196 pts

Takım Sıralaması

Yıl 1. 2. 3.
2009 Astana Caisse d'Epargne Columbia–High Road Takımı
2010 Team Saxo Bank Liquigas–Doimo Rabobank
2011 Omega Pharma–Lotto Team Sky Leopard Trek
2012 Team Sky Team Katusha Liquigas–Cannondale
2013 Movistar Team Team Sky Team Katusha
2014 Movistar Team BMC Racing Team Tinkoff–Saxo
2015 Movistar Team Team Katusha Team Sky
2016 Movistar Team Tinkoff Team Sky
2017 Team Sky Quick-Step Floors BMC Racing Team

Ülke sıralaması (2016'ya kadar)

Yıl 1. 2. 3.
2009  İspanya  İtalya  Avustralya
2010  İspanya  İtalya  Belçika
2011  İtalya  Belçika  Avustralya
2012  İspanya  Birleşik Krallık  İtalya
2013  İspanya  İtalya  Kolombiya
2014  İspanya  İtalya  Belçika
2015  İspanya  İtalya  Kolombiya
2016  İspanya  Kolombiya  Birleşik Krallık

Yarıştan kazananlar

Kazananlar (2009–2016)

Year 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Avustralya Santos Tour Down Under Avustralya Davis Almanya Greipel (1/2) Avustralya Meyer Avustralya Gerrans (2/9) Hollanda Slagter Avustralya Gerrans (5/9) Avustralya Dennis Avustralya Gerrans (9/9)
Fransa Paris–Nice İspanya LL Sánchez (1/3) İspanya Contador (3/9) Almanya T Martin (2/4) Birleşik Krallık Wiggins (2/5) Avustralya Porte (1/6) Kolombiya Betancur Avustralya Porte (2/6) Birleşik Krallık Thomas (2/4)
İtalya Tirreno–Adriatico İtalya Scarponi (1/3) İtalya Garzelli Avustralya Evans (2/4) İtalya Nibali (2/9) İtalya Nibali (3/9) İspanya Contador (5/9) Kolombiya Quintana (3/7) Belçika Van Avermaet (1/6)
İtalya Milan–San Remo Birleşik Krallık Cavendish İspanya Freire Avustralya Goss (2/2) Avustralya Gerrans (3/9) Almanya Ciolek Norveç Kristoff (1/7) Almanya Degenkolb (3/4) Fransa Démare (2/2)
İspanya Volta Ciclista a Catalunya İspanya Valverde (1/14) İspanya Rodríguez (1/6) İtalya Scarponi (2/3) İsviçre Albasini İrlanda D Martin (2/4) İspanya Rodríguez (5/6) Avustralya Porte (3/6) Kolombiya Quintana (4/7)
Belçika Record Bank E3 Harelbeke UCI Avrupa Turu'nun bir parçası Belçika Boonen (3/6) İsviçre Cancellara (4/7) Slovakya Sagan (4/10) Birleşik Krallık Thomas (1/4) Polonya Kwiatkowski (2/6)
Belçika Gent–Wevelgem Norveç Boasson Hagen (1/5) Avustralya Eisel Belçika Boonen (2/6) Belçika Boonen (4/6) Slovakya Sagan (2/10) Almanya Degenkolb (2/4) İtalya Paolini Slovakya Sagan (5/10)
Belçika Ronde van Vlaanderen Belçika Devolder İsviçre Cancellara (2/7) Belçika Nuyens Belçika Boonen (5/6) İsviçre Cancellara (5/7) İsviçre Cancellara (7/7) Norveç Kristoff (3/7) Slovakya Sagan (6/10)
İspanya Vuelta al País Vasco İspanya Contador (1/9) Amerika Birleşik Devletleri Horner (1/2) Almanya Klöden İspanya S Sánchez Kolombiya Quintana (1/7) İspanya Contador (6/9) İspanya Rodríguez (6/6) İspanya Contador (9/9)
Fransa Paris–Roubaix Belçika Boonen (1/6) İsviçre Cancellara (3/7) Belçika Vansummeren Belçika Boonen (6/6) İsviçre Cancellara (6/7) Hollanda Terpstra (1/4) Almanya Degenkolb (4/4) Avustralya Hayman
Hollanda Amstel Gold Race Rusya Ivanov Belçika Gilbert (2/12) Belçika Gilbert (4/12) İtalya Gasparotto (1/2) Çek Cumhuriyeti Kreuziger (2/2) Belçika Gilbert (9/12) Polonya Kwiatkowski (1/6) İtalya Gasparotto (2/2)
Belçika La Flèche Wallonne İtalya Rebellin Avustralya Evans (1/4) Belçika Gilbert (5/12) İspanya Rodríguez (2/6) İspanya Moreno İspanya Valverde (4/14) İspanya Valverde (6/14) İspanya Valverde (8/14)
Belçika Liège–Bastogne–Liège Lüksemburg A Schleck (1/2) Kazakistan Vinokourov Belçika Gilbert (6/12) Kazakistan Iglinsky İrlanda D Martin (3/4) Avustralya Gerrans (6/9) İspanya Valverde (7/14) Hollanda Poels
İsviçre Tour de Romandie Çek Cumhuriyeti Kreuziger (1/2) Slovenya Špilak (1/3) Avustralya Evans (3/4) Birleşik Krallık Wiggins (3/5) Birleşik Krallık Froome (1/11) Birleşik Krallık Froome (4/11) Rusya Zakarin Kolombiya Quintana (5/7)
İtalya Giro d'Italia Rusya Menchov İtalya Basso İtalya Scarponi (3/3) Kanada Hesjedal İtalya Nibali (4/9) Kolombiya Quintana (2/7) İspanya Contador (8/9) İtalya Nibali (7/9)
Fransa Critérium du Dauphiné İspanya Valverde (2/14) Slovenya Brajkovič Birleşik Krallık Wiggins (1/5) Birleşik Krallık Wiggins (4/5) Birleşik Krallık Froome (2/11) Amerika Birleşik Devletleri Talansky Birleşik Krallık Froome (5/11) Birleşik Krallık Froome (7/11)
İsviçre Tour de Suisse İsviçre Cancellara (1/7) Lüksemburg F Schleck Amerika Birleşik Devletleri Leipheimer Portekiz Costa (2/5) Portekiz Costa (3/5) Portekiz Costa (4/5) Slovenya Špilak (2/3) Kolombiya López
Fransa Tour de France İspanya Contador (2/9) Lüksemburg A Schleck (2/2) Avustralya Evans (4/4) Birleşik Krallık Wiggins (5/5) Birleşik Krallık Froome (3/11) İtalya Nibali (5/9) Birleşik Krallık Froome (6/11) Birleşik Krallık Froome (8/11)
İspanya Clásica Ciclista San Sebastián İspanya Barredo İspanya LL Sánchez (2/3) Belçika Gilbert (7/12) İspanya LL Sánchez (3/3) Fransa Gallopin İspanya Valverde (5/14) Birleşik Krallık Yates Hollanda Mollema
Polonya Tour de Pologne İtalya Ballan İrlanda D Martin (1/4) Slovakya Sagan (1/10) İtalya Moser Hollanda Weening Polonya Majka İspanya Izagirre Belçika Wellens (4/5)
BelçikaHollanda Eneco Tour Norveç Boasson Hagen (2/5) Almanya T Martin (1/4) Norveç Boasson Hagen (3/5) Hollanda Boom Çek Cumhuriyeti Štybar Belçika Wellens (1/5) Belçika Wellens (2/5) Hollanda Terpstra (2/4)
İspanya Vuelta a España İspanya Valverde (3/14) İtalya Nibali (1/9) İspanya Cobo İspanya Contador (4/9) Amerika Birleşik Devletleri Horner (2/2) İspanya Contador (7/9) İtalya Aru Kolombiya Quintana (6/7)
Almanya Cyclassics Hamburg Amerika Birleşik Devletleri Farrar (1/2) Amerika Birleşik Devletleri Farrar (2/2) Norveç Boasson Hagen (4/5) Fransa Démare (1/2) Almanya Degenkolb (1/4) Norveç Kristoff (2/7) Almanya Greipel (2/2) Avustralya Ewan
Fransa Bretagne Classic Ouest-France Avustralya Gerrans (1/9) Avustralya Goss (1/2) Slovenya Bole Norveç Boasson Hagen (5/5) İtalya Pozzato Fransa Chavanel Norveç Kristoff (4/7) Belçika Naesen
Kanada Grand Prix Cycliste de Québec Bir etkinlik değil Fransa Voeckler Belçika Gilbert (8/12) Avustralya Gerrans (4/9) Hollanda Gesink (2/2) Avustralya Gerrans (7/9) Kolombiya Urán Slovakya Sagan (7/10)
Kanada Grand Prix Cycliste de Montréal Bir etkinlik değil Hollanda Gesink (1/2) Portekiz Costa (1/5) Norveç Nordhaug Slovakya Sagan (3/10) Avustralya Gerrans (8/9) Belçika Wellens (3/5) Belçika Van Avermaet (2/6)
İtalya Il Lombardia Belçika Gilbert (1/12) Belçika Gilbert (3/12) İsviçre Zaugg İspanya Rodríguez (3/6) İspanya Rodríguez (4/6) İrlanda D Martin (4/4) İtalya Nibali (6/9) Kolombiya Chaves
Çin Halk Cumhuriyeti Tour of Beijing Bir etkinlik değil Almanya T Martin (3/4) Almanya T Martin (4/4) İspanya Intxausti Belçika Gilbert (10/12) Bir etkinlik değil

Genişlemeden sonra kazananlar (2017'den beri)

Yıl 2017 2018
Avustralya Tour Down Under Avustralya Porte (4/6) Güney Afrika Impey
Avustralya Cadel Evans Great Ocean Road Race Almanya Arndt Avustralya McCarthy
Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dhabi Tour Portekiz Costa (5/5) İspanya Valverde (13/14)
Belçika Omloop Het Nieuwsblad Belçika Van Avermaet (3/6) Danimarka Valgren (1/2)
İtalya Strade Bianche Polonya Kwiatkowski (3/6) Belçika Benoot
Fransa Paris–Nice Kolombiya Henao İspanya Soler
İtalya Tirreno–Adriatico Kolombiya Quintana (7/7) Polonya Kwiatkowski (6/6)
İtalya Milan–San Remo Polonya Kwiatkowski (4/6) İtalya Nibali (9/9)
İspanya Volta a Catalunya İspanya Valverde (9/14) İspanya Valverde (14/14)
Belçika E3 Harelbeke Belçika Van Avermaet (4/6) Hollanda Terpstra (3/4)
Belçika Gent–Wevelgem Belçika Van Avermaet (5/6) Slovakya Sagan (9/10)
Belçika Dwars door Vlaanderen Belçika Lampaert (1/2) Belçika Lampaert (2/2)
Belçika Tour of Flanders Belçika Gilbert (11/12) Hollanda Terpstra (4/4)
İspanya Tour of the Basque Country İspanya Valverde (10/14) Slovenya Roglič (1/2)
Fransa Paris–Roubaix Belçika Van Avermaet (6/6) Slovakya Sagan (10/10)
Hollanda Amstel Gold Race Belçika Gilbert (12/12) Danimarka Valgren (2/2)
Belçika La Flèche Wallonne İspanya Valverde (11/14) Fransa Alaphilippe
Belçika Liège–Bastogne–Liège İspanya Valverde (12/14) Lüksemburg Jungels
İsviçre Tour de Romandie Avustralya Porte (5/6) Slovenya Roglič (2/2)
Almanya Eschborn-Frankfurt Norveç Kristoff (5/7) Norveç Kristoff (7/7)
İtalya Giro d'Italia Hollanda Dumoulin (1/2) Birleşik Krallık Froome (11/11)
Amerika Birleşik Devletleri Tour of California Yeni Zelanda Bennett Kolombiya Bernal
Fransa Critérium du Dauphiné Danimarka Fuglsang Birleşik Krallık Thomas (3/4)
İsviçre Tour de Suisse Slovenya Špilak (3/3) Avustralya Porte (6/6)
Fransa Tour de France Birleşik Krallık Froome (9/11) Birleşik Krallık Thomas (4/4)
Birleşik Krallık London–Surrey Classic Norveç Kristoff (6/7) Almanya Ackermann
İspanya Clásica de San Sebastián Polonya Kwiatkowski (5/6)
Polonya Tour de Pologne Belçika Teuns
BelçikaHollanda BinckBank Tour Hollanda Dumoulin (2/2)
Almanya EuroEyes Cyclassics İtalya Viviani (1/2)
İspanya Vuelta a España Birleşik Krallık Froome (10/11)
Fransa Bretagne Classic İtalya Viviani (2/2)
Kanada Grand Prix Cycliste de Québec Slovakya Sagan (8/10)
Kanada Grand Prix Cycliste de Montréal İtalya Ulissi (1/2)
Türkiye Presidential Cycling Tour of Turkey İtalya Ulissi (2/2)
İtalya Giro di Lombardia İtalya Nibali (8/9)
Çin Halk Cumhuriyeti Tour of Guangxi Belçika Wellens (5/5)

En çok kazananlar

Sıra Bisikletçi Kazanan
1. ispanya Alejandro Valverde 14
2. Belçika Philippe Gilbert 12
3. Büyük Britanya Chris Froome 11
4. Slovakya Peter Sagan 10
5. ispanya Alberto Contador 9
Avustralya Simon Gerrans 9
İtalya Vincenzo Nibali 9
8. İsviçre Fabian Cancellara 7
Norveç Alexander Kristoff 7
Kolombiya Nairo Quintana 7
11. Belçika Tom Boonen 6
Polonya Michał Kwiatkowski 6
Avustralya Richie Porte 6
ispanya Joaquim Rodríguez 6
Belçika Greg Van Avermaet 6
16. Norveç Edvald Boasson Hagen 5
Portekiz Rui Costa 5
Belçika Tim Wellens 5
Büyük Britanya Bradley Wiggins 5
20. GER}} John Degenkolb 4
Avustralya Cadel Evans 4
İrlanda Dan Martin 4
Almanya Tony Martin 4
Hollanda Niki Terpstra 4
Büyük Britanya Geraint Thomas 4

Ülkeye göre kazanların sıralaması

Sıra Ülke Kazanan Bisikletçi
1. ispanya 40 Valverde (14), Contador (9), Rodríguez (6), LL Sánchez (3), Barredo, Cobo, Freire, Intxausti, Izagirre, Moreno, S Sánchez, Soler
2. Belçika 37 Gilbert (12), Boonen (6), Van Avermaet (6), Wellens (5), Lampaert (2), Benoot, Devolder, Naesen, Nuyens, Teuns, Vansummeren
3. Avustralya 27 Gerrans (9), Porte (6), Evans (4), Goss (2), Davis, Dennis, Ewan, Hayman, McCarthy, Meyer
4. İtalya 26 Nibali (9), Scarponi (3), Gasparotto (2), Ulissi (2), Viviani (2), Aru, Ballan, Basso, Garzelli, Moser, Paolini, Pozzato, Rebellin
5. Büyük Britanya 22 Froome (11), Wiggins (5), Thomas (4), Cavendish, Yates
6. Almanya 14 Degenkolb (4), T Martin (4), Greipel (2), Ackermann, Arndt, Ciolek, Klöden
7. Kolombiya 13 Quintana (7), Bernal, Betancur, Chaves, Henao, López, Urán
Hollanda Terpstra (4), Dumoulin (2), Gesink (2), Boom, Mollema, Poels, Slagter, Weening
Norveç Kristoff (7), Boasson Hagen (5), Nordhaug
10. Slovakya 10 Sagan (10)
11. İsviçre 9 Cancellara (7), Albasini, Zaugg
12. Polonya 7 Kwiatkowski (6), Majka
Slovenya Špilak (3), Roglič (2), Bole, Brajkovič
14. Fransa 6 Démare (2), Alaphilippe, Chavanel, Gallopin, Voeckler
ABD Farrar (2), Horner (2), Leipheimer, Talansky
16. Portekiz 5 Costa (5)
17. İrlanda 4 D Martin (4)
Lüksemburg A Schleck (2), Jungels, F Schleck
19. Çek Cumhuriyeti 3 Kreuziger (2), Štybar
Danimarka Valgren (2), Fuglsang
Rusya Ivanov, Menchov, Zakarin
22. Kazakistan 2 Iglinsky, Vinokourov
23. Avusturya 1 Eisel
Kanada Hesjedal
Yeni Zelanda Bennett
Güney Afrika Impey

Takımlara göre yarışı kazanların sıralaması

Rank Team Wins Riders
1. Team Sky 37 Froome (11), Kwiatkowski (5), Wiggins (5), Thomas (4), Boasson Hagen (3), Porte (3), Viviani (2), Bernal, Henao, Nordhaug, Poels
2. Movistar Takımı 29 Valverde (14), Quintana (7), Costa (3), LL Sánchez (2), Intxausti, Izagirre, Soler
3. Quick-Step Floors 23 Boonen (6), Terpstra (4), Gilbert (2), Lampaert (2), Alaphilippe, Barredo, Davis, Devolder, Jungels, Kwiatkowski, T Martin, Štybar, Urán
4. Katusha–Alpecin Takımı 18 Rodríguez (6), Kristoff (6), Špilak (2), Ivanov, Moreno, Paolini, Zakarin
Tinkoff Contador (6), Cancellara (3), Sagan (3), A Schleck (2), Kreuziger, Majka, Nuyens, F Schleck
6. BMC Yarış Takımı 17 Van Avermaet (6), Evans (4), Porte (3), Gilbert (2), Dennis, Teuns
7. Astana 16 Nibali (5), Contador (3), Valgren (2), Aru, Fuglsang, Gasparotto, López, Iglinsky, Vinokourov
8. Lotto–Soudal 15 Gilbert (8), Wellens (5), Benoot, Greipel
Mitchelton–Scott Gerrans (8), Albasini, Chaves, Ewan, Hayman, Impey, Weening, Yates
10. UAE Team Emirates 11 Costa (2), Scarponi (2), Ulissi (2), Ballan, Bole, Kristoff, Pozzato, Špilak
11. EF Education First–Drapac p/b Cannondale 10 D Martin (4), Farrar (2), Hesjedal, Meyer, Talansky, Vansummeren
LottoNL–Jumbo Gesink (2), Roglič (2), Bennett, Boom, Freire, Menchov, LL Sánchez, Slagter
HTC–Highroad T Martin (3), Boasson Hagen (2), Goss (2), Cavendish, Eisel, Greipel
14. Liquigas 9 Sagan (4), Nibali (2), Basso, Kreuziger, Moser
15. Trek–Segafredo 8 Cancellara (4), Gallopin, Horner, Mollema, Zaugg
16. Team Sunweb 7 Degenkolb (4), Dumoulin (2), Arndt
17. Bora–Hansgrohe 5 Sagan (3), Ackermann, McCarthy
18. RadioShack Takımı 4 Brajkovič, Horner, Klöden, Leipheimer
19. Androni–Sidermec–Bottecchia 2 Rebellin, Scarponi
Bahrain–Merida Nibali (2)
Groupama–FDJ Démare (2)
IAM Cycling Chavanel, Naesen
23. AG2R La Mondiale 1 Betancur
Dimension Takımı verisi Ciolek
Direct Énergie Voeckler
Wanty–Groupe Gobert Gasparotto
Acqua & Sapone Garzelli
Cervélo TestTeam Gerrans
Euskaltel–Euskadi S Sánchez
Saunier Duval–Prodir Cobo

Takım katılımı tarihi

2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Ag2r–La Mondiale Ag2r–La Mondiale Ag2r–La Mondiale Ag2r–La Mondiale Ag2r–La Mondiale Ag2r–La Mondiale AG2R La Mondiale AG2R La Mondiale AG2R La Mondiale AG2R La Mondiale
Astana Astana Astana Astana Astana Astana Astana Astana Astana Astana
Bahrain–Merida Bahrain–Merida
BMC Racing Team BMC Racing Team BMC Racing Team BMC Racing Team BMC Racing Team BMC Racing Team BMC Racing Team BMC Racing Team BMC Racing Team BMC Racing Team
Team NetApp Team NetApp Team NetApp NetApp–Endura NetApp–Endura Bora–Argon 18 Bora–Argon 18 Bora–Hansgrohe Bora–Hansgrohe
Garmin–Slipstream Garmin–Transitions Garmin–Cervélo Garmin–Barracuda
Garmin–Sharp
Garmin–Sharp Garmin–Sharp Cannondale–Garmin Cannondale
Cannondale–Drapac
Cannondale–Drapac EF Education First–Drapac p/b Cannondale
MTN Bisiklet MTN–Energade MTN–Qhubeka MTN–Qhubeka MTN–Qhubeka MTN–Qhubeka MTN–Qhubeka Dimension Takımı verisi Dimension Takımı verisi Dimension Takımı verisi
Française des Jeux Française des Jeux
FDJ
FDJ FDJ–BigMat FDJ
FDJ.fr
FDJ.fr FDJ FDJ FDJ FDJ
Groupama–FDJ
Team Katusha Team Katusha Team Katusha Team Katusha Team Katusha Team Katusha Team Katusha Team Katusha Team Katusha–Alpecin Team Katusha–Alpecin
Rabobank Rabobank Rabobank Rabobank Blanco Pro Bisiklet Takımı
Belkin Pro Bisiklet Takımı
Belkin Pro Bisiklet Takımı LottoNL–Jumbo LottoNL–Jumbo LottoNL–Jumbo LottoNL–Jumbo
Silence–Lotto Omega Pharma–Lotto Omega Pharma–Lotto Lotto–Belisol Lotto–Belisol Lotto–Belisol Lotto–Soudal Lotto–Soudal Lotto–Soudal Lotto–Soudal
Caisse d'Epargne Caisse d'Epargne Movistar Team Movistar Team Movistar Team Movistar Team Movistar Team Movistar Team Movistar Team Movistar Team
GreenEDGE
Orica–GreenEDGE
Orica–GreenEDGE Orica–GreenEDGE Orica–GreenEDGE Orica–GreenEDGE
Orica–BikeExchange
Orica–Scott Mitchelton–Scott
Quick-Step Quick-Step Quick-Step Omega Pharma–Quick-Step Omega Pharma–Quick-Step Omega Pharma–Quick-Step Etixx–Quick-Step Etixx–Quick-Step Quick-Step Floors Quick-Step Floors
Team Sky Team Sky Team Sky Team Sky Team Sky Team Sky Team Sky Team Sky Team Sky
Skil–Shimano Skil–Shimano Skil–Shimano Project 1t4i
Argos–Shimano
Argos–Shimano Giant–Shimano Team Giant–Alpecin Team Giant–Alpecin Team Sunweb Team Sunweb
Leopard Trek RadioShack–Nissan RadioShack–Leopard Trek Factory Racing Trek Factory Racing Trek–Segafredo Trek–Segafredo Trek–Segafredo
Lampre–NGC Lampre–Farnese Vini
Lampre–Farnese
Lampre–ISD Lampre–ISD Lampre–Merida Lampre–Merida Lampre–Merida Lampre–Merida UAE Abu Dhabi
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates
IAM Cycling IAM Cycling IAM Cycling IAM Cycling
Team Saxo Bank Team Saxo Bank Saxo Bank–SunGard Team Saxo Bank
Saxo Bank–Tinkoff Bank
Saxo–Tinkoff Tinkoff–Saxo Tinkoff–Saxo Tinkoff
Liquigas
Liquigas–Doimo
Liquigas–Doimo Liquigas–Cannondale Liquigas–Cannondale Cannondale Cannondale
Bbox Bouygues Telecom Bbox Bouygues Telecom Europcar Takımı Europcar Takımı Europcar Takımı Europcar Takımı Europcar Takımı Direct Énergie Direct Énergie Direct Énergie
Euskaltel–Euskadi Euskaltel–Euskadi Euskaltel–Euskadi Euskaltel–Euskadi Euskaltel–Euskadi
Vacansoleil Vacansoleil Vacansoleil–DCM Vacansoleil–DCM Vacansoleil–DCM
Columbia–High Road Takımı
Columbia Takımı–HTC
HTC–Columbia HTC–Highroad Takımı
RadioShack Takımı RadioShack Takımı
Fuji–Servetto Footon–Servetto–Fuji Geox–TMC
Milram Takımı Milram Takımı
Cofidis Cofidis Cofidis Cofidis Cofidis Cofidis Cofidis Cofidis Cofidis Cofidis

Notlar

  1. The E3 Prijs Vlaanderen — Harelbeke became part of the World Tour in 2012.

Referanslar

  1. "UCI Rankings puan scale". 2012-07-16 Alınmıştır. 

Dış bağlantılar

Commons-logo.svg
Wikimedia Commons'ta
UCI Dünya Turu ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunur.