"1998 Avrupa Atletizm Şampiyonası" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Bilgibank, Hoşgeldiniz
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
(d)
 
(Fark yok)

20.40, 15 Ağustos 2019 itibarı ile sayfanın şu anki hâli

17. Avrupa Atletizm Şampiyonası
1998budapest.jpg
Ev sahibi şehirBudapeşte, Macaristan
Tarih(ler)18–23 Ağustos 1998
seviyeBüyükler
TipDış mekan
Katılım44 milletler
Etkinlikler46

17. Avrupa Atletizm Şampiyonası 18 Ağustos - 23 Ağustos 1998 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de yapıldı.

Erkekler sonuçları

Pist

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
100 m
ayrıntılar
Darren Campbell
🇬🇧 Birleşik Krallık
10.04 Dwain Chambers
🇬🇧 Birleşik Krallık
10.10 Haralabos Papadias
🇬🇷 Yunanistan
10.17
200 m
ayrıntılar
Douglas yürüyüşer
🇬🇧 Birleşik Krallık
20.53 Douglas Turner
🇬🇧 Birleşik Krallık
20.64 Julian Golding
🇬🇧 Birleşik Krallık
20.72
400 m
ayrıntılar
Iwan Thomas
🇬🇧 Birleşik Krallık
44.52 Robert Maćkowiak
🇵🇱 Polonya
45.04 Mark Richardson
🇬🇧 Birleşik Krallık
45.14
800 m
ayrıntılar
Nils Schumann
🇩🇪 Almanya
1:44.89 André Bucher
🇨🇭 İsviçre
1:45.04 Lukáš Vydra
🇨🇿 Çek Cumhuriyeti
1:45.23
1500 m
ayrıntılar
Reyes Estévez
🇪🇸 İspanya
3:41.31 Rui Silva
🇵🇹 Portekiz
3:41.84 Fermín Cacho
🇪🇸 İspanya
3:42.43
5000 m
ayrıntılar
Isaac Viciosa
🇪🇸 İspanya
13:37.46 Manuel Pancorbo
🇪🇸 İspanya
13:38.03 Mark Carroll
🇮🇪 İrlanda
13:38.15
10,000 m
ayrıntılar
António Pinto
🇵🇹 Portekiz
27:48.62 Dieter Baumann
🇩🇪 Almanya
27:56.75 Stéphane Franke
🇩🇪 Almanya
27:59.90
maraton
ayrıntılar
Stefano Baldini
🇮🇹 İtalya
2:12:01 Danilo Goffi
🇮🇹 İtalya
2:12:11 Vincenzo Modica
🇮🇹 İtalya
2:12:53
110 metre engelli
ayrıntılar
Colin Jackson
🇬🇧 Birleşik Krallık
13.02 Falk Balzer
🇩🇪 Almanya
13.12 Robin Korving
🇳🇱 Hollanda
13.20
400 metre engelli
ayrıntılar
Paweł Januszewski
🇵🇱 Polonya
48.18 Ruslan Mashchenko
🇷🇺 Rusya
48.25 Fabrizio Mori
🇮🇹 İtalya
48.71
3000 metre hendekli
ayrıntılar
Damian Kallabis
🇩🇪 Almanya
8:13.10 Alessandro Lambruschini
🇮🇹 İtalya
8:16.70 Jim Svenøy
🇳🇴 Norveç
8:18.97
20 kilometre yürüyüş
ayrıntılar
Ilya Markov
🇷🇺 Rusya
1:21:10 Aigars Fadejevs
🇱🇻 Letonya
1:21:29 Paquillo Fernández
🇪🇸 İspanya
1:21:39
50 kilometre yürüyüş
ayrıntılar
Robert Korzeniowski
🇵🇱 Polonya
3:43:51 Valentin Kononen
🇫🇮 Finlandiya
3:44:29 Andrey Plotnikov
🇷🇺 Rusya
3:45:53
4 × 100 metre bayrak yarışı
ayrıntılar
Allyn Condon
Darren Campbell
Douglas yürüyüşer
Julian Golding
🇬🇧 Birleşik Krallık

38.52

Thierry Lubin
Frédéric Krantz
Christophe Cheval
Needy Guims
🇫🇷 Fransa

38.87

Marcin Krzywański
Marcin Nowak
Piotr Balcerzak
Ryszard Pilarczyk
🇵🇱 Polonya

38.98

4 × 400 metre bayrak yarışı
ayrıntılar
Mark Hylton
Jamie Baulch,
Iwan Thomas
Mark Richardson
🇬🇧 Birleşik Krallık
2.58.68 Piotr Rysiukiewicz
Tomasz Czubak
Piotr Haczek
Robert Maćkowiak
🇵🇱 Polonya
2:58.88 Antonio Andres
Juan Trull
Andrés Martinez
David Canal
🇪🇸 İspanya
3:02.47

Saha

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Yüksek Atlama
ayrıntılar
Artur Partyka
🇵🇱 Polonya
2.34 Dalton Grant
🇬🇧 Birleşik Krallık
2.34 Sergey Klyugin
🇷🇺 Rusya
2.32
uzun atlama
ayrıntılar
Kirill Sosunov
🇷🇺 Rusya
8.28 Bogdan Ţăruş
🇷🇴 Romanya
8.21 Petar Dachev
🇧🇬 Bulgaristan
8.06
Pole atlama masası
ayrıntılar
Maksim Tarasov
🇷🇺 Rusya
5.81 Tim Lobinger
🇩🇪 Almanya
5.81 Jean Galfione
🇫🇷 Fransa
5.76
üçlü atlama
ayrıntılar
Jonathan Edwards
🇬🇧 Birleşik Krallık
17.99 Denis Kapustin
🇷🇺 Rusya
17.45 Rostislav Dimitrov
🇧🇬 Bulgaristan
17.26
Gülle atma
ayrıntılar
Oleksandr Bagach
🇺🇦 Ukrayna
21.17 Oliver-Sven Buder
🇩🇪 Almanya
20.98 Yuriy Bilonoh
🇺🇦 Ukrayna
20.92
disk atışı
ayrıntılar
Lars Riedel
🇩🇪 Almanya
67.07 Jürgen Schult
🇩🇪 Almanya
66.69 Virgilijus Alekna
🇱🇹 Litvanya
66.46
Cirit atma
ayrıntılar
Steve Backley
🇬🇧 Birleşik Krallık
89.72 Mick Hill
🇬🇧 Birleşik Krallık
86.92 Raymond Hecht
🇩🇪 Almanya
86.63
Çekiç fırlatma
ayrıntılar
Tibor Gécsek
🇭🇺 Macaristan
82.87 Balázs Kiss
🇭🇺 Macaristan
81.26 Karsten Kobs
🇩🇪 Almanya
80.13
Dekatlon
ayrıntılar
Erki Nool
🇪🇪 Estonya
8667 Eduard Hämäläinen
🇫🇮 Finlandiya
8587 Lev Lobodin
🇷🇺 Rusya
8571


Kadınları sonuçları

Pist

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
100 metre
ayrıntılar
Christine Arron
🇫🇷 Fransa
10.73
ER
Irina Privalova
🇷🇺 Rusya
10.83 Ekaterini Thanou
🇬🇷 Yunanistan
10.87
200 metre
ayrıntılar
Irina Privalova
🇷🇺 Rusya
22.62 Zhanna Pintusevich
🇺🇦 Ukrayna
22.74 Melanie Paschke
🇩🇪 Almanya
22.78
400 metre
ayrıntılar
Grit Breuer
🇩🇪 Almanya
49.93 Helena Fuchsová
🇨🇿 Çek Cumhuriyeti
50.21 Olga Kotlyarova
🇷🇺 Rusya
50.38
800 metre
ayrıntılar
Yelena Afanasyeva
🇷🇺 Rusya
1:58.50 Malin Ewerlöf
🇸🇪 İsveç
1:59.61 Stephanie Graf
🇦🇹 Avusturya
2:00.11
1500 metre
ayrıntılar
Svetlana Masterkova
🇷🇺 Rusya
4:11.91 Carla Sacramento
🇵🇹 Portekiz
4:12.62 Anita Weyermann
🇨🇭 İsviçre
4:13.06
5000 metre
ayrıntılar
Sonia O'Sullivan
🇮🇪 İrlanda
15:06.50 Gabriela Szabo
🇷🇴 Romanya
15:08.31 Marta Domínguez
🇪🇸 İspanya
15:10.54
10,000 metre
ayrıntılar
Sonia O'Sullivan
🇮🇪 İrlanda
31:29.33 Fernanda Ribeiro
🇵🇹 Portekiz
31:32.42 Lidia Șimon
🇷🇴 Romanya
31:32.64
maraton
ayrıntılar
Manuela Machado
🇵🇹 Portekiz
2:27:10 Madina Biktagirova
🇷🇺 Rusya
2:28:01 Maura Viceconte
🇮🇹 İtalya
2:28:31
100 metre engelli
ayrıntılar
Svetla Dimitrova
🇧🇬 Bulgaristan
12.56 Brigita Bukovec
🇸🇮 Slovenya
12.65 Irina Korotya
🇷🇺 Rusya
12.85
400 metre engelli
ayrıntılar
Ionela Târlea
🇷🇴 Romanya
53.37 Tetyana Tereshchuk
 Ukrayna
54.07 Silvia Rieger
 Almanya
54.45
10 kilometre yürüyüş
ayrıntılar
Annarita Sidoti
 İtalya
42:49 Erica Alfridi
 İtalya
42:54 Susana Feitor
 Portekiz
42:55
4 × 100 metre bayrak yarışı
ayrıntılar
Katia Benth
Frédérique Bangué
Sylviane Félix
Christine Arron
🇫🇷 Fransa
42.59 Melanie Paschke
Gabi Rockmeier
Birgit Rockmeier
Andrea Philipp
🇩🇪 Almanya
42.68 Oksana Ekk
Galina Malchugina
Natalya Voronova
Irina Privalova
🇷🇺 Rusya
42.73
4 × 400 metre bayrak yarışı
ayrıntılar
Anke Feller
Uta Rohländer
Silvia Rieger
Grit Breuer
 Almanya
3:23.03 Natalya Khrushcheleva
Svetlana Goncharenko
Yekaterina Bakhvalova
Olga Kotlyarova
🇷🇺 Rusya
3:23.56 Donna Fraser
Vikki Jamison
Katharine Merry
Allison Curbishley
🇬🇧 Birleşik Krallık
3:25.66


Saha

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Yüksek Atlama
ayrıntılar
Monica Dinescu
 Romanya
1.97 Donata Jancewicz
 Polonya
1.95 Alina Astafei
 Almanya
1.95
uzun atlama
ayrıntılar
Heike Drechsler
 Almanya
7.16 Fiona Mayıs
 İtalya
7.11 Lyudmila Galkina
 Rusya
7.06
Pole atlama masası
ayrıntılar
Anzhela Balakhonova
 Ukrayna
4.31 Nicole Humbert
 Almanya
4.31 Yvonne Buschbaum
 Almanya
4.31
üçlü atlama
ayrıntılar
Olga Vasdeki
 Yunanistan
14.55 Šárka Kašpárková
 Çek Cumhuriyeti
14.53 Tereza Marinova
 Bulgaristan
14.50
Gülle atma
ayrıntılar
Vita Pavlysh
 Ukrayna
21.69 Irina Korzhanenko
 Rusya
19.71 Yanina Karolchik
 Beyaz Rusya
19.23
disk atışı
ayrıntılar
Franka Dietzsch
 Almanya
67.49 Natalya Sadova
 Rusya
66.94 Nicoleta Grasu
 Romanya
65.94
Cirit atma
ayrıntılar
Tanja Damaske
 Almanya
69.10 Tatyana Shikolenko
 Rusya
66.92 Mikaela Ingberg
 Finlandiya
64.92
Çekiç fırlatma
ayrıntılar
Mihaela Melinte
 Romanya
71.17 Olga Kuzenkova
 Rusya
69.28 Kirsten Münchow
 Almanya
65.61
Heptatlon
ayrıntılar
Denise Lewis
🇬🇧 Birleşik Krallık
6559 Urszula Włodarczyk
 Polonya
6460 Natallia Sazanovich
 Beyaz Rusya
6410


Madalya tablosu

  *   Evsahibi ülke (Macaristan)

SıraUlusAltınGümüşBronzToplam
1Birleşik Krallık94316
2Almanya87823
3Rusya69722
4Polonya3418
5Romanya3227
6Ukrayna3216
7İtalya2439
8Portekiz2316
9İspanya2147
10Fransa2114
11Macaristan*1102
12Bulgaristan1034
13Yunanistan1023
14Estonya1001
15Finlandiya0213
Çek Cumhuriyeti0213
17İsviçre0112
18Letonya0101
Slovenya0101
İsveç0101
21Beyaz Rusya0022
22Avustralya0011
Hollanda0011
Litvanya0011
Norveç0011
Toplam (25 ulus)444645135

Kaynak

Burdaki yer alan bilgiler en:1998 European Athletics Championships sayfası'ndan çevirilerek edinilmiştir.