"2001 Goodwill Oyunları'nda Atletizm" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Bilgibank, Hoşgeldiniz
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
(d)
 
(Fark yok)

07.55, 16 Ağustos 2019 itibarı ile sayfanın şu anki hâli

2001 Goodwill Oyunları'nda Atletizm
QSAC2009-01.jpg
Ev sahibi şehirBrisbane, Avustralya 🇦🇺
Tarih(ler)4–7 Eylül
Ana stadyumANZ Stadyumu
Katılım337 sporcular
51 milletler
Etkinlikler44
Rekor seti1 dünya rekoru
7 Oyun rekorları


2001 Goodwill Oyunları'nda atletizm etkinlikleri 4-7 Eylül tarihleri arasında Avustralya'nın Brisbane kentindeki ANZ Stadyumu'nda gerçekleşti. Her biri bay ve bayan sporcular için 22 etkinlik olmak üzere toplam 44 etkinlik düzenlendi.

Kayıtlar

İsim Etkinlik Ülke Rekor Tip
Olimpiada Ivanova 20.000 metre yürüyüş yolu  Rusya 1:26:52.3 WR
Key:0000WR — Dünya rekoru  • AR — Alan rekoru  • GR — Oyun rekoru  • NR — Ulusal rekor

Madalya özeti

Erkekler

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
100 metre 🇬🇧 Dwain Chambers (GBR) 10.11 🇺🇸 Tim Montgomery (USA) 10.27 🇦🇺 Matt Shirvington (AUS) 10.30
200 metre 🇺🇸 Shawn Crawford (USA) 20.17 🇯🇲 Christopher Williams (JAM) 20.38 🇺🇸 Joshua J. Johnson (USA) 20.54
400 metre 🇺🇸 Leonard Byrd (USA) 45.02 🇯🇲 Greg Haughton (JAM) 45.31 🇧🇸 Avard Moncur (BAH) 45.56
800 metre 🇰🇪 William Yiampoy (KEN) 1:46.49 🇧🇮 Jean-Patrick Nduwimana (BDI) 1:46.79 🇰🇪 Wilfred Bungei (KEN) 1:47.15
One mile 🇰🇪 Noah Ngeny (KEN) 3:56.64 🇨🇦 Kevin Sullivan (CAN) 3:56.81 🇰🇪 Laban Rotich (KEN) 3:56.88
5000 metre 🇰🇪 Paul Bitok (KEN) 15:26.10 🇰🇪 Luke Kipkosgei (KEN) 15:26.61 🇰🇪 John Kibowen (KEN) 15:26.63
10,000 metre 🇪🇹 Assefa Mezgebu (ETH) 28:06.48 🇰🇪 Benjamin Maiyo (KEN) 28:06.80 🇰🇪 Albert Chepkurui (KEN) 28:06.86
110 metre engelli 🇺🇸 Allen Johnson (USA) 13.16 🇨🇺 Anier García (CUB) 13.20 🇺🇸 Larry Wade (USA) 13.46
400 metre engelli 🇩🇴 Félix Sánchez (DOM) 48.47 🇿🇦 Llewellyn Herbert (RSA) 48.93 🇸🇦 Hadi Soua'an Al-Somaily (KSA) 48.94
3000 metre hendekli 🇲🇦 Brahim Boulami (MAR) 8:17.73 🇰🇪 Reuben Kosgei (KEN) 8:18.63 🇰🇪 Stephen Cherono (KEN) 8:19.98
4×100 metre bayrak yarışı  Büyük Britanya (GBR)
Jonathan Barbour
Christian Malcolm
Marlon Devonish
Dwain Chambers
38.71  Avustralya (AUS)
Matt Shirvington
Paul Di Bella
Steve Brimacombe
Adam Basil
38.92  Jamaika (JAM)
Maurice Wignall
Julien Dunkley
Raymond Stewart
Christopher Williams
39.12
4×400 metre bayrak yarışı  Jamaika (JAM)
Michael McDonald
Danny McFarlane
Ian Weakley
Michael Blackwood
3:01.57  Bahamalar (BAH)
Tim Munnings
Troy McIntosh
Carl Oliver
Avard Moncur
3:01.67  Polonya (POL)
Rafał Wieruszewski
Jacek Bocian
Filip Walotka
Paweł Januszewski
3:04.79
20,000 m track yürüyüş 🇷🇺 Roman Rasskazov (RUS) 1:19:48.1 🇵🇱 Robert Korzeniowski (POL) 1:19:52.0 🇦🇺 Nathan Deakes (AUS) 1:21:09.0
Yüksek Atlama 🇸🇪 Stefan Holm (SWE) 2.33 🇷🇺 Vyacheslav Voronin (RUS) 2.31 🇷🇺 Yaroslav Rybakov (RUS) 2.31
Pole atlama masası 🇺🇸 Tim Mack (USA) 5.80 🇮🇱 Aleksandr Averbukh (ISR) 5.80 🇦🇺 Dmitri Markov (AUS) 5.75
Uzun atlama 🇯🇲 James Beckford (JAM) 8.16 🇸🇦 Hussein Taher Al-Sabee (KSA) 8.07 🇨🇺 Iván Pedroso (CUB) 7.97
Triple jump 🇬🇧 Jonathan Edwards (GBR) 17.26 🇸🇪 Christian Olsson (SWE) 16.85 🇺🇸 LaMark Carter (USA) 16.83
Gülle atma 🇺🇸 Adam Nelson (USA) 20.91 🇺🇸 John Godina (USA) 20.76 🇪🇸 Manuel Martínez (ESP) 20.44
Disk atma 🇷🇺 Dmitriy Shevchenko (RUS) 67.84 🇿🇦 Frantz Kruger (RSA) 66.07 🇱🇹 Virgilijus Alekna (LTU) 63.53
Çekiç fırlatma 🇯🇵 Koji Murofushi (JPN) 82.94 🇵🇱 Szymon Ziółkowski (POL) 80.71 🇭🇺 Balázs Kiss (HUN) 79.51
Cirit atma 🇨🇿 Jan Železný (CZE) 87.52 🇺🇸 Breaux Greer (USA) 85.86 🇱🇻 Ēriks Rags (LAT) 84.68
Dekatlon 🇨🇿 Tomáš Dvořák (CZE) 8514 🇺🇸 Tom Pappas (USA) 8420 🇪🇪 Erki Nool (EST) 8323

Kadınlar

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
100 metre 🇺🇸 Marion Jones (USA) 10.84 🇺🇦 Zhanna Pintusevich-Block (UKR) 11.01 🇧🇸 Chandra Sturrup (BAH) 11.13
200 metre 🇧🇸 Debbie Ferguson (BAH) 22.80 🇯🇲 Juliet Campbell (JAM) 23.17 🇨🇲 Myriam Léonie Mani (CMR) 23.18
400 metre 🇲🇽 Ana Guevara (MEX) 50.32 🇯🇲 Lorraine Fenton (JAM) 50.76 🇸🇳 Amy Mbacké Thiam (SEN) 51.25
800 metre 🇲🇿 Maria Mutola (MOZ) 1:58.76 🇬🇧 Kelly Holmes (GBR) 1:59.27 🇦🇹 Stephanie Graf (AUT) 2:00.93
One mile 🇷🇴 Violeta Szekely (ROM) 4:38.03 🇷🇺 Tatyana Tomashova (RUS) 4:38.13 🇵🇹 Carla Sacramento (POR)
5000 metre 🇷🇺 Olga Yegorova (RUS) 15:12.22 🇪🇹 Berhane Adere (ETH) 15:12.97 🇬🇧 Kathy Butler (GBR) 15:17.96
10,000 metre 🇪🇹 Derartu Tulu (ETH) 31:48.19 🇪🇹 Ayelech Worku (ETH) 31:48.57 🇦🇺 Susie Power (AUS) 31:50.36
100 metre engelli 🇺🇸 Gail Devers (USA) 12.61 🇺🇸 Jenny Adams (USA) 12.87 🇺🇸 Anjanette Kirkland (USA) 12.92
400 metre engelli 🇺🇦 Tatyana Tereshchuk (UKR) 54.47 🇺🇸 Tonja Buford-Bailey (USA) 54.75 🇷🇺 Yuliya Nosova (RUS) 55.27
3000 metre hendekli 🇦🇺 Melissa Rollison (AUS) 9:30.70 🇰🇪 Irene Limika (KEN) 9:39.65 🇷🇺 Yekaterina Volkova (RUS) 9:41.54
4×100 metre bayrak yarışı Dünya Select team
🇳🇬 Glory Alozie (NGA)
🇳🇬 Mercy Nku (NGA)
🇨🇲 Myriam Léonie Mani (CMR)
🇺🇦 Zhanna Pintusevich-Block (UKR)
42.95  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Jenny Adams
Kelli White
Inger Miller
Chryste Gaines
42.98  Jamaika (JAM)
Astia yürüyüşer
Juliet Campbell
Beverly McDonald
Merlene Frazer
43.13
4×400 metre bayrak yarışı  Amerika Birleşik Devletleri (USA)
Jearl Miles Clark
Monique Hennagan
Michelle Collins
Suziann Reid
3:24.63  Jamaika (JAM)
Sandie Richards
Catherine Scott
Debbie-Ann Parris
Lorraine Fenton
3:24.87 Dünya Select team
Daimí Pernía
Zulia Calatayud
Kaltouma Nadjina
Ana Guevara
3:28.07
20,000 metre track yürüyüş 🇷🇺 Olimpiada Ivanova (RUS) 1:26:52.3 WR 🇷🇺 Yelena Nikolayeva (RUS) 1:27:49.3 🇪🇸 Eva Pérez (ESP) 1:32:22.4
Yüksek Atlama 🇿🇦 Hestrie Cloete (RSA) 2.00 🇸🇪 Kajsa Bergqvist (SWE) 1.97 🇺🇸 Amy Acuff (USA)
🇺🇦 Vita Palamar (UKR)
1.93
Pole atlama masası 🇺🇸 Stacy Dragila (USA) 4.55 🇷🇺 Svetlana Feofanova (RUS) 4.45 🇦🇺 Tatiana Grigorieva (AUS) 4.45
Uzun atlama 🇧🇷 Maurren Maggi (BRA) 6.94 🇦🇺 Bronwyn Thompson (AUS) 6.88 🇷🇺 Tatyana Kotova (RUS) 6.84
Triple jump 🇷🇺 Tatyana Lebedeva (RUS) 14.58 🇧🇬 Tereza Marinova (BUL) 14.37 🇺🇦 Olena Hovorova (UKR) 14.25
Gülle atma 🇷🇺 Larisa Peleshenko (RUS) 18.65 🇨🇺 Yumileidi Cumbá (CUB) 18.41 🇵🇱 Krystyna Zabawska (POL) 18.23
Disk atma 🇧🇾 Ellina Zvereva (BLR) 66.36 🇷🇺 Natalya Sadova (RUS) 64.11 🇩🇪 Franka Dietzsch (GER) 62.59
Çekiç fırlatma 🇵🇱 Kamila Skolimowska (POL) 70.31 🇷🇺 Olga Kuzenkova (RUS) 69.98 🇫🇷 Manuela Montebrun (FRA) 69.80
Cirit atma 🇨🇺 Osleidys Menéndez (CUB) 66.14 🇨🇿 Nikola Tomecková (CZE) 64.70 🇫🇮 Mikaela Ingberg (FIN) 60.68
Heptatlon 🇷🇺 Natalya Roshchupkina (RUS) 6373 🇷🇺 Yelena Prokhorova (RUS) 6352 🇧🇾 Natalya Sazanovich (BLR) 6323

Madalya tablosu

  *   Evsahibi ülke (Avustralya)

SıraUlusAltınGümüşBronzToplam
1Amerika Birleşik Devletleri95721
2Rusya57719
3Kenya34512
4Birleşik Krallık3115
5Etiyopya2204
Küba2204
7Avustralya*2158
8Güney Afrika2103
Çek Cumhuriyeti2103
10Jamaika1809
11Polonya1214
12İsveç1203
13Bahamalar1124
Ukrayna1124
15Beyaz Rusya1012
World Select team1012
17Brezilya1001
Dominik Cumhuriyeti1001
Fas1001
Japonya1001
Meksika1001
Mozambik1001
Romanya1001
24Bulgaristan0101
Burundi0101
Estonya0101
Kanada0101
Litvanya0101
İsrail0101
30Suudi Arabistan0022
İspanya0022
32Almanya0011
Avustralya0011
Finlandiya0011
Fransa0011
Kamerun0011
Letonya0011
Macaristan0011
Portekiz0011
Senegal0011
Toplam (40 ulus)444445133

Katılım

Kaynak

Burdaki yer alan bilgiler en:Athletics at the 2001 Goodwill Games sayfası'ndan çevirilerek edinilmiştir.