"2002 Avrupa Atletizm Şampiyonası" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Bilgibank, Hoşgeldiniz
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
(d)
 
(Fark yok)

08.15, 16 Ağustos 2019 itibarı ile sayfanın şu anki hâli

18. Avrupa Atletizm Şampiyonası
2002munich.jpg
Ev sahibi şehirMünih, Almanya
Tarih(ler)6 Ağustos - 11 Ağustos
Ana stadyumOlimpik stadyum
Olympiastadion Muenchen.jpg
seviyeSenior
TipOutdoor
Katılım1162 sporcular
47 milletler
Etkinlikler46 (erkekler: 24; kadınlar: 22)

18. Avrupa Atletizm Şampiyonası, 6 Ağustos - 11 Ağustos 2002 tarihleri arasında Almanya'nın Münih Olimpiyat Stadyumu'nda gerçekleşti.

Erkekler sonuçları

Pist

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
100 m
ayrıntılar
Francis Obikwelu
🇵🇹 Portekiz
10.061 Darren Campbell
Birleşik Krallık
10.15 Roland Németh
🇭🇺 Macaristan
10.27
200 m
ayrıntılar
Konstantinos Kenteris
🇬🇷 Yunanistan
19.85 Francis Obikwelu
🇵🇹 Portekiz
20.21 Marlon Devonish
Birleşik Krallık
20.24
400 m
ayrıntılar
Ingo Schultz
🇩🇪 Almanya
45.14 David Canal
İspanya
45.24 Daniel Caines
Birleşik Krallık
45.28
800 m
ayrıntılar
Wilson Kipketer
🇩🇰 Danimarka
1:47.25 André Bucher
🇨🇭 İsviçre
1:47.43 Nils Schumann
🇩🇪 Almanya
1:47.60
1500 m
ayrıntılar
Mehdi Baala
🇫🇷 Fransa
3:45.25 Reyes Estévez
İspanya
3:45.25 Rui Silva
🇵🇹 Portekiz
3:45.43
5000 m
ayrıntılar
Alberto García
İspanya
13:38.18 Ismaïl Sghyr
🇫🇷 Fransa
13:39.81 Serhiy Lebid
🇺🇦 Ukrayna
13:40.00
10,000 m
ayrıntılar
José Manuel Martínez
İspanya
27:47.65 Dieter Baumann
🇩🇪 Almanya
27:47.87 José Ríos
İspanya
27:48.29
maraton
ayrıntılar
Janne Holmén
🇫🇮 Finlandiya
2:12:14 Pavel Loskutov
🇪🇪 Estonya
2:13:18 Julio Rey
İspanya
2:13:21
110 metre engelli
ayrıntılar
Colin Jackson
Birleşik Krallık
13.11 Staņislavs Olijars
🇱🇻 Letonya
13.22 Artur Kohutek
🇵🇱 Polonya
13.32
400 metre engelli
ayrıntılar
Stéphane Diagana
🇫🇷 Fransa
47.58 Jiří Mužík
🇨🇿 Çek Cumhuriyeti
48.43 Paweł Januszewski
🇵🇱 Polonya
48.46
3000 metre hendekli
ayrıntılar
Antonio David Jiménez
İspanya
8:24.34 Simon Vroemen
🇳🇱 Hollanda
8:24.45 Luis Miguel Martín
İspanya
8:24.72
20 kilometre yürüyüş
ayrıntılar
Paquillo Fernández
İspanya
1:18:37 Vladimir Andreyev
🇷🇺 Rusya
1:19:56 Juan Manuel Molina
İspanya
1:20:36
50 kilometre yürüyüş
ayrıntılar
Robert Korzeniowski
🇵🇱 Polonya
3:36:39 WR Aleksey Voyevodin
🇷🇺 Rusya
3:40:16 Jesús Ángel García
İspanya
3:44:33
4x100 metre bayrak yarışı
ayrıntılar
🇺🇦 Ukrayna
Kostyantyn Vasyukov
Kostyantyn Rurak
Anatoliy Dovhal
Oleksandr Kaydash
38.531 🇵🇱 Polonya
Ryszard Pilarczyk
Łukasz Chyła
Marcin Nowak
Marcin Urbaś
38.71 🇩🇪 Almanya
Ronny Ostwald
Marc Blume
Alexander Kosenkow
Christian Schacht
38.88
4x400 metre bayrak yarışı
ayrıntılar
Birleşik Krallık
Jared Deacon
Matthew Elias
Jamie Baulch
Daniel Caines
3:01.25 🇷🇺 Rusya
Oleg Mishukov
Andrey Semyonov
Ruslan Mashchenko
Yuriy Borzakovskiy
3:01.34 🇫🇷 Fransa
Leslie Djhone
Ahmed Douhou
Naman Keïta
Ibrahima Wade
3:02.76

Saha

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Yüksek Atlama
ayrıntılar
Yaroslav Rybakov
Rusya
2.31 Stefan Holm
İsveç
2.29 Staffan Strand
İsveç
2.27
uzun atlama
ayrıntılar
Olexiy Lukashevych
🇺🇦 Ukrayna
8.08 Siniša Ergotić
🇭🇷 Hırvatistan
8.00 Yago Lamela
İspanya
7.99
Pole atlama masası
ayrıntılar
Aleksandr Averbukh
🇮🇱 İsrail
5.85 Lars Börgeling
🇩🇪 Almanya
5.80 Tim Lobinger
🇩🇪 Almanya
5.80
üçlü atlama
ayrıntılar
Christian Olsson
🇸🇪 İsveç
17.53 Charles Friedek
🇩🇪 Almanya
17.33 Jonathan Edwards
Birleşik Krallık
17.32
Gülle atma
ayrıntılar
Yuriy Bilonoh
🇺🇦 Ukrayna
21.37 Joachim Olsen
🇩🇰 Danimarka
21.16 Ralf Bartels
🇩🇪 Almanya
20.58
disk atışı
ayrıntılar
Róbert Fazekas
🇭🇺 Macaristan
68.83 Virgilijus Alekna
🇱🇹 Litvanya
66.62 Michael Möllenbeck
🇩🇪 Almanya
66.37
Cirit atma
ayrıntılar
Steve Backley
Birleşik Krallık
88.54 Sergey Makarov
🇷🇺 Rusya
88.05 Boris Henry
🇩🇪 Almanya
85.33
Çekiç fırlatma
ayrıntılar
Adrián Annus
🇭🇺 Macaristan
81.17 Vladyslav Piskunov
🇺🇦 Ukrayna
80.39 Alexandros Papadimitriou
🇬🇷 Yunanistan
80.21
Dekatlon
ayrıntılar
Roman Šebrle
🇨🇿 Çek Cumhuriyeti
8800 Erki Nool
🇪🇪 Estonya
8438 Lev Lobodin
Rusya
8390

Kadınların sonuçları

Pist

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
100 metre
ayrıntılar
Ekaterini Thanou
🇬🇷 Yunanistan
11.10 Kim Gevaert
🇧🇪 Belçika
11.22 Manuela Levorato
🇮🇹 İtalya
11.23
200 metre
ayrıntılar
Muriel Hurtis
🇫🇷 Fransa
22.43 Kim Gevaert
🇧🇪 Belçika
22.53 Manuela Levorato
🇮🇹 İtalya
22.75
400 metre
ayrıntılar
Olesya Zykina
🇷🇺 Rusya
50.45 Grit Breuer
🇩🇪 Almanya
50.70 Lee McConnell
Birleşik Krallık
51.02
800 metre
ayrıntılar
Jolanda Čeplak
🇸🇮 Slovenya
1:57.65 Mayıste Martínez
İspanya
1:58.86 Kelly Holmes
Birleşik Krallık
1:59.83
1500 metre
ayrıntılar
Süreyya Ayhan
🇹🇷 Türkiye
3:58.79 Gabriela Szabo
🇷🇴 Romanya
3:58.81 Tatyana Tomashova
🇷🇺 Rusya
4:01.28
5000 metre
ayrıntılar
Marta Domínguez
İspanya
15:14.76 Sonia O'Sullivan
 İrlanda
15:14.85 Yelena Zadorozhnaya
🇷🇺 Rusya
15:15.22
10,000 metre
ayrıntılar
Paula Radcliffe
Birleşik Krallık
30:01.09 Sonia O'Sullivan
 İrlanda
30:47.59
(NR)
Lyudmila Biktasheva
🇷🇺 Rusya
31:04.00
maraton
ayrıntılar
Maria Guida
🇮🇹 İtalya
2: 26:05 Luminita Zaituc
🇩🇪 Almanya
2: 26:58 Sonja Oberem
🇩🇪 Almanya
2: 28:45
100 metre engelli
ayrıntılar
Glory Alozie
İspanya
12.73 Olena Krasovska
🇺🇦 Ukrayna
12.88 Yana Kasova
🇧🇬 Bulgaristan
12.91
400 metre engelli
ayrıntılar
Ionela Târlea
🇷🇴 Romanya
54.95 Heike Meißner
🇩🇪 Almanya
55.89 Anna Olichwierczuk
🇵🇱 Polonya
56.18
20 kilometre yürüyüş
ayrıntılar
Olimpiada Ivanova
🇷🇺 Rusya
1: 6:42 Yelena Nikolayeva
🇷🇺 Rusya
1:28:20 Erica Alfridi
🇮🇹 İtalya
1:28:33
4x100 metre bayrak yarışı
ayrıntılar
Delphine Combe
Muriel Hurtis
Sylviane Félix
Odiah Sidibé
🇫🇷 Fransa
42.46 Melanie Paschke
Gabi Rockmeier
Sina Schielke
Marion Wagner
🇩🇪 Almanya
42.54 Natalya Ignatova
Yuliya Tabakova
Irina Khabarova
Larisa Kruglova
🇷🇺 Rusya
43.11
4x400 metre bayrak yarışı
ayrıntılar
Florence Ekpo-Umoh
Birgit Rockmeier
Claudia Marx
Grit Breuer
🇩🇪 Almanya
3:25.10 Natalya Antyukh
Natalya Nazarova
Anastasiya Kapachinskaya
Olesya Zykina
🇷🇺 Rusya
3:25.59 Zuzanna Radecka
Grażyna Prokopek
Małgorzata Pskit
Anna Olichwierczuk
🇵🇱 Polonya
3:26.15

Saha

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Yüksek Atlama
ayrıntılar
Kajsa Bergqvist
🇸🇪 İsveç
1.98 Marina Kuptsova
🇷🇺 Rusya
1.92 Olga Kaliturina
🇷🇺 Rusya
1.89
Pole atlama masası
ayrıntılar
Svetlana Feofanova
🇷🇺 Rusya
4.60 Yelena Isinbayeva
🇷🇺 Rusya
4.55 Yvonne Buschbaum
🇩🇪 Almanya
4.50
uzun atlama
ayrıntılar
Tatyana Kotova
🇷🇺 Rusya
6.85 Jade Johnson
Birleşik Krallık
6.73 Tünde Vaszi
🇭🇺 Macaristan
6.73
üçlü atlama
ayrıntılar
Ashia Hansen
Birleşik Krallık
15.00 Heli Koivula
🇫🇮 Finlandiya
14.83 Yelena Oleynikova
🇷🇺 Rusya
14.54
Gülle atma
ayrıntılar
Irina Korzhanenko
🇷🇺 Rusya
20.64 Vita Pavlysh
🇺🇦 Ukrayna
20.02 Svetlana Krivelyova
🇷🇺 Rusya
19.56
disk atışı
ayrıntılar
Ekaterini Voggoli
🇬🇷 Yunanistan
64.31 Natalya Sadova
🇷🇺 Rusya
64.12 Anastasia Kelesidou
🇬🇷 Yunanistan
63.92
Çekiç fırlatma
ayrıntılar
Olga Kuzenkova
🇷🇺 Rusya
72.94 Kamila Skolimowska
🇵🇱 Polonya
72.46 Manuela Montebrun
🇫🇷 Fransa
72.04
Cirit atma
ayrıntılar
Mirela Manjani
🇬🇷 Yunanistan
67.47 Steffi Nerius
🇩🇪 Almanya
64.09 Mikaela Ingberg
🇫🇮 Finlandiya
63.50
Heptatlon
ayrıntılar
Carolina Klüft
🇸🇪 İsveç
6542 Sabine Braun
🇩🇪 Almanya
6434 Natallia Sazanovich
🇧🇾 Beyaz Rusya
6341

Madalya tablosu

  *   Evsahibi ülke (Almanya)

SıraUlusAltınGümüşBronzToplam
1Rusya79824
2İspanya63615
3Birleşik Krallık52512
4Fransa4127
5Yunanistan4026
6Ukrayna3317
7İsveç3115
8Almanya*29819
9Macaristan2024
10Polonya1247
11Finlandiya1113
Portekiz1113
13Danimarka1102
Romanya1102
Çek Cumhuriyeti1102
16İtalya1034
17Slovenya1001
Türkiye1001
İsrail1001
20Belçika0202
Estonya0202
22Hollanda0101
Hırvatistan0101
Letonya0101
Litvanya0101
İsviçre0101
27Beyaz Rusya0011
Bulgaristan0011
Toplam (28 ulus)464446136

Katılan ülkeler

Kaynak

Burdaki yer alan bilgiler en:2002 European Athletics Championships sayfası'ndan çevirilerek edinilmiştir.